Hlavní stránka / Novinky / Proč je registrace společnosti na Kypru stále tak populární?
13 Mar 2019

Proč je registrace společnosti na Kypru stále tak populární?

Kypr neztrácí svou popularitu v registraci různých typů společností – obchodních, IT, holdingů aj. Díky čemu je to možné, koho to může zainteresovat, jaké výhody má registrace společnosti na Kypru? Aktuální odpovědi na všechny tyto otázky se dozvíte dále v tomto článku!

Jaké výhody má registrace společnosti na Kypru?

Registrace společnosti na Kypru má tři hlavní nesporné výhody: nízké daně, možnost založení bankovního účtu (aktuální zejména při deoffshorizaci a pro občany SNS), a také pohodlné využívání.

Pro Kypr je charakteristická velmi nízká daň ze zisku, pouze 12,5 % z čistého zisku a absence daně z výplaty dividend osobám skutečného vlastníka (Beneficial Owner), známá pod pojmem daň z repatriace). Tímto daňové výhody na Kypru nekončí. Na Kypru existuje celá řada daňových výhod jako je např. výhodné zdanění příjmu od objektů duševního vlastnictví (IP-Box), odpočet smluvního procenta od nového kapitálu (NID) aj. Takové zdanění se může líbit IT společnostem a výborně se hodí pro registraci holdingů.

Mezi další výhody registrace společnosti na Kypru patří:

  • velké množství daňových výhod pro investiční a holdingové společnosti,
  • absence daně z přírůstku kapitálu při prodeji společností, akcií nebo aktiv na Kypru,
  • uzavřené smlouvy o zamezení dvojího zdanění s 55 zeměmi včetně Velké Británie, Ruska, USA, Kanady, Číny, Indie a dalších,
  • možnost založení místního účtu (společnost a účet v jedné jurisdikci),
  • rychlá registrace společnosti během 10-15 dnů po podání žádosti,
  • jako člen EU má přístup ke všem obchodním smlouvám, využívá všechny dohody a pravidla EU včetně volného pohybu kapitálu,
  • poměrně levné udržování,
  • možnost kvalitního regulování firemních vztahů mezi vlastníky společnosti.

Proč registrovat společnost na Kypru?

Registrace společnosti na Kypru bude v první řadě zajímat ty, kdo plánují působit na evropském trhu a chtějí spolupracovat s různými evropskými smluvními stranami. Přes společnost na Kypru je možné převážet bez cla zboží po celé EU.

Registrace společnosti na Kypru bude také zajímat podnikatele, kteří plánují přechod z jakýchkoliv zahraničních poboček a dceřiných společností, tj. registraci holdingu. Je to dáno tím, že takový přechod podléhá nulové sazbě.

Neméně aktuální bude registrace společnosti na Kypru pro vysoko-technologické a IT společnosti. Takové společnosti mohou získat výhodné zdanění zisku od objektů duševního vlastnictví. Celková sazba daně ze zisku může být snížena na 2,5 %.

Pohodlné využívání

Společnosti byly vždycky důležitým nástrojem pro vedení byznysu, takže ve výběru země pro byznys je pohodlí a jednoduchost důležitou složkou.

Rozvoj outsourcingu v oblasti auditorských, účetních, finančních a jiných služeb, rozvoj telekomunikací, kvalifikovaný personál, znalost a využití legislativy ve všech otázkách je výčet některých výhod Kypru z hlediska obsluhy byznysu. Proto není potřeba mít další pracovníky a najímat si jiné specialisty, což poskytne možnost viditelně zkrátit čas a prostředky pro udržování společnosti.

Jedním z úředních jazyků Kypru je angličtina, kterou ovládají všichni současní odborníci. Registrace společnosti na Kypru vám umožní vyhnout se jazykové bariéře stejně jako výdajům za překlady při podání žádostí o bankovní a jiné obchodní operace. Díky tomu, že angličtina je úředním jazykem Kypru, všechna dokumentace je vedena v AJ.

Na závěr můžeme říct, že registrace společnosti na Kypru má mnoho výhod. Na základě dlouholetých zkušeností s touto zemí Vám SBSB s radostí pomůže s registrací byznysu v této jurisdikci.

Kontaktujte nás
Potřebujeme "vaše jméno", abychom vás osobně oslovili, když odpovíme, "váš e-mail nebo telefon", abychom vás kontaktovali v odpovědi na váš dotaz, "vaše zpráva", abyste odpověděli na tento text.   Zásady ochrany osobních údajů
Děkujeme, vrátíme se k vám co nejdříve