Hlavní stránka / Novinky / Herní licence na Filipínách: všechny „pro“ a „proti“
04 May 2023

Herní licence na Filipínách: všechny „pro“ a „proti“

Filipíny jsou v Asii skutečným uzlem, kde se herní průmysl rychle rozvíjí. V tomto kontextu bychom měli vzpomenout na projekty pracující s filipínskou herní licencí, jako jsou Fastwin, Crazywin, Bet88. Hlavním regulátorem online hazardních her na Filipínách je PACGOR. PAGCOR je státní korporace pod vedením prezidenta Filipínské republiky. Kromě PAGCORu mohou na Filipínách v rámci své jurisdikce vydávat herní licence speciální ekonomické zóny jako APECO a CEZA na základě Republic Act č. 9490.

Stejně jako v jakémkoli jiném licenčním systému, filipínské herní licence mají své výhody a nevýhody. A teď se na ně podíváme.

Výhody

Začněme analýzou výhod získání herní licence na Filipínách.

1. První výhodou, kterou stojí za zmínku, jsou relativně nízké požadavky na potenciální operátory iGamingu ve srovnání s jinými zeměmi.

2. Stojí za to zdůraznit, že filipínská licence má poměrně vysokou úroveň bezpečnosti a ochrany hráčů. Také jako výhodu podtrhneme právní stabilitu. To znamená, že Filipíny jsou známy svou stabilitou z hlediska práva a právních postupů, což poskytuje spolehlivost a bezpečí pro hráče a provozovatele kasin.

3. Filipíny mají velmi významnou zkušenost s regulací a licencováním hazardních her, což zajišťuje efektivní a bezpečný provoz odvětví jak na Filipínách, tak mezinárodně.

4. Jurisdikce si zaslouží pozornost i v kontextu výhod a konkurenceschopnosti na mezinárodním trhu, zejména v Asii. Země je otevřená zahraničním investorům a aktivně pracuje na zlepšení podmínek pro hazardní hry. Jelikož se Filipíny nachází v Asii, činí je to atraktivním místem pro investory a hráče z regionu.

Nevýhody

Je důležité se také zaměřit na nevýhody, které přináší filipínská herní licence.

1. Navzdory skutečně důkladnému výběru a kontrole herních operátorů existuje riziko podvodů a jiných nekalých činností, které by mohly ohrozit reputaci celého odvětví. Jako důkaz lze připomenout nedávný konflikt s Čínou v tomto ohledu, jehož vláda pokutovala a jakýmkoli způsobem se pokusila zabraňovat práci offshore online kasin na svém území.

2. Je také vhodné připomenout nedávný konflikt spojený s prodlením procesu získávání filipínské herní licence. Jelikož pro získání herního povolení je třeba splňovat určité standardy finanční stability, zkušenosti v odvětví, dodržování pravidel a zákonů, to může učinit získání filipínské licence nedosažitelné pro malé společnosti a start-upy.

3. Je třeba zdůraznit určitá omezení spojená s získáním filipínské herní licence. Protože Filipíny nabízí licencování pouze několika typů herních vertikál, to určitým způsobem omezuje možnosti rozvoje odvětví. Mimochodem, přijímání sázek od rezidentů Filipínských ostrovů je přísně zakázáno (to se týká sázek v online kasinu i sázkových kancelářích).

Závěry

Jak vidíme, filipínská herní licence má své výhody a nevýhody. Filipíny mohou být bezpochyby zajímavým a výhodným řešením, pokud je například Váš projekt zaměřen na trhy zemí Asie. Pokud máte zájem o země SNS nebo Evropu, doporučujeme se podívat na herní řešení Curaçao, Kahnawake nebo Malty, protože v tomto případě budou tato řešení výhodnější z hlediska jednoduchosti provozování podnikání na výše uvedených cílových trzích.

Právníci SBSB mají mnoho úspěšných případů získání herních licencí v různých jurisdikcích. Vybereme optimální variantu s přihlédnutím ke všem specifikům vašeho herního projektu.

Kontaktujte nás
Potřebujeme "vaše jméno", abychom vás osobně oslovili, když odpovíme, "váš e-mail nebo telefon", abychom vás kontaktovali v odpovědi na váš dotaz, "vaše zpráva", abyste odpověděli na tento text.   Zásady ochrany osobních údajů
Děkujeme, vrátíme se k vám co nejdříve